Prihlásiť, Registrovať
MopsWeb

Charakteristika Mopsov

Osobnosť

Mops má veľký pôvab, dôstojnosť a podobne ako iné inteligentné plemená môže byť i značne sebavedomý, je odpradávna zvyknutý žiť v čo najtesnejšom kontakte s človekom, a tak je tomu aj dnes. Aj keď sa mops chová priateľsky i k úplne cudzím ľuďom, je veľmi oddaný svojmu pánovi a jeho rodine. Vyžaduje vašu neustálu pozornosť a neznáša dlhšie odlúčenie.
Vždy chce byť v centre rodinného diania a všetkého sa zúčastňovať. Nemožno mu vymedziť nejaký priestor v byte, vždy ide tam, kam jeho pán, miluje ležať mu stočený v lone a aj spať s ním v posteli. Nikdy nie je agresívny a ďalšieho jedinca svojho druhu privíta priateľsky. Je to mierumilovný pes, ktorý je vhodný aj do rušnej domácnosti s deťmi. Šteňa mopsa je oproti iným plemenám neobvykle pokojné, bez potreby ničiť zariadenie bytu.

Mops a deti

Mopslíkovia sú v spoločnosti detí veľmi šťastní a spravidla je tento pocit obojstranný. Toto plemeno je vždy ochotné sa trošku „pobiť,“ preto vždy treba aby na deti v spoločnosti psov dohliadali dospelí.

Fyzické vlastnosti

Neveľký zavalitý pes štvorcového formátu, má vynikajúce proporcie a pevné svaly. Na rozdiel od väčšiny plemien zo skupiny malých spoločenských psov je naozaj zdatný. Ideálna váha je 6,3-8,1 kg, ale len málo psov váži pod 8,1 kg. Hrudník mopsa je široký a telo nesú silné nohy. Veľká guľatá hlava s vráskami a tmavými očami je protiváhou vysoko neseného zatočeného chvostíka, ktorý má tvoriť dva závity.

Mopslík

zdroj: Juliette Cunliffeová: Mops.

Komentáre

Meno:
E-mail: (nezobrazuje sa)
Vypočítajte jednoduchý príklad: =
Komentár: